Göbek Eritme Garantili Yoğurtlu Kayısı Kürü Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Göbek Eritme Garantili Yoğurtlu Kayısı Kürü Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Göbek Eritme Garantili Yoğurtlu Kayısı Kürü Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Yoğurtlu kayısı kürü zayıflamak isteyen ve özellikle göbek bölgesindeki yağlardan şikayetçi olan kadınlar için oldukça rağbet gören bir tarif. Çünkü kürü yapanların hemen hemen hepsi harika sonuçlar aldığını söylüyor. Özellikle yaz mevsimine bu kadar az vakit kalmışken hızlıca göbek eritmenizi sağlayacak yoğurtlu kayısı kürü tarifini sizler için hazırladık. Gelin hep birlikte yaza hafiflemiş ve fazlalıklarımızdan kurtulmuş olarak girelim.

Yoğurtlu Kayısı Kürü Faydaları Nelerdir?

Yoğurtlu kayısı kürünün tarifini paylaşmadan gelin birlikte bu kürün neden faydalı olduğunu anlamaya ve açıklamaya çalışalım. Yoğurtlu kayısı kürü tarifi son derece basittir. Buna rağmen oldukça etkili sonuçlar elde edilir. İçindeki malzemelere baktığımızda bunun sebebini anlayabiliriz. Kürün içinde yoğurt, kuru ya da taze kayısı, buğday ruşeymi ve hurma bulunuyor. Tüm bu malzemeler vücudumuza faydalı bileşenleri içeriyor. Yoğurt tek başına bile içeriğindeki aminoasitler ve kalsiyum sayesinde vücutta depolanan yağ yakımına yardımcı işleve sahip. Kayısının lifli yapısı yağ asitlerinin parçalanmasını hızlandırıcı etkiye sahiptir. Hurma vücudumuzdaki kan şekerini düzenler ve tatlı krizlerinden bizi korur. Ceviz içeriğinde sağlıklı yağlar bulundurur.  Buğday ruşeymi ise vücudumuzun ihtiyacı olan enerjiyi sağlıklı şekilde elde etmemizi sağlar. Tüm bu malzemeler bir araya geldiğinde ise göbek eritme garantili kürü elde etmiş oluyoruz.

Yoğurtlu Kayısı Kürü Tarifi

Şimdi gelin birlikte yoğurtlu kayısı kürünün malzemelerini ve yapılışını inceleyelim.

Malzemeler:

  • 1 kase yoğurt (tercihen ev yoğurdu, bulamazsak az yağlı yada light yoğurt)
  • 3 adet kayısı (taze ya da kuru kayısı tercih edilebilir)
  • 1 yemek kaşığı buğday ruşeymi
  • 2 adet hurma
  • 2 adet ceviz (2 tam ceviz yani 4 yarım parça)

1 kase yoğurdu derin bir kaba alıyoruz. Üzerine küçük küçük doğradığımız kayısıları ekleyip karıştırıyoruz. Burada ekleyeceğiniz malzemelerin boyutunu tamamen kendi damak tadınıza göre belirlemekte özgürsünüz. İri parçalar halinde seviyorsanız büyük, küçük küçük seviyorsanız küçük parçalar halinde doğrayabilirsiniz. Kayısıların üzerine buğday ruşeymi ve hurmaları da doğrayarak ekliyoruz. Son olarak kürümüze cevizleri de ekliyoruz ve işte yoğurtlu kayısı kürü hazır. Buzdolabında biraz bekletirsek daha da lezzetli olacaktır.

Göbek Eriten Yoğurtlu Kayısı Kürü Nasıl Tüketilmeli?

Unutulmamalıdır ki hiçbir yiyecek ya da içecek tek başına yağ yakımı ya da zayıflama için yeterli değildir. Hazırladığımız bu tarif metabolizmamızı harekete geçirerek yağ yakımını hızlandırıcı etki gösterecektir. En etkili ve hızlı sonucu almak için yoğurtlu kayısı kürünü günlük beslenme düzenimizin içinde bir ana öğünün yerine geçecek şekilde tüketmeliyiz. Burada öğün tercihi tamamen size kalmış olmakla birlikte bizim önerimiz gün içerisinde zeytin, peynir ve yumurtanın mutlaka yer aldığı bir kahvaltı ile başlamanız ve ardından yoğurt kürü için öğle yemeği ya da akşam yemeği öğününü tercih etmeniz olacaktır. Tüm bunların yanı sıra bonus niyetine birkaç küçük öneri de bizlerden siz değerli okuyucularımıza gelsin. Günlük tükettiğiniz su miktarına mutlaka dikkat edin. İdeal su tüketim miktarı kişinin kilosuna bağlı olarak değişmekle birlikte aşağı yukarı sağlıklı bir vücut ve kilo vermeyi kolaylaştırıcı etki görmek için günlük 2,5 – 3 litre civarı su tüketmek yapacağınız tüm diyetlerde ve tabii ki bizim bugün sizlerle tarifini paylaşmış olduğumuz yoğurtlu kayısı küründe de göreceğiniz etkiyi muhakkak ki arttıracaktır.

Biz kadınların kaybetmekten hoşlandığı tek şey kilolarıdır diyerek yazımızı bitiriyor ve hepinize yoğurtlu kayısı kürü sayesinde tartıda bol bol eksiler gördüğünüz günler diliyoruz.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ