Birinci Kapı: ÖZE GÜVEN! Bu kapının anahtarı: Hatırla!

Birinci Kapı: ÖZE GÜVEN!  Bu kapının anahtarı: Hatırla!

Doğduğun andan itibaren bolluk ve bereket bilincinin seninle olduğunu hatırlamak için yedi defa nefes al ver. Olumlama metnini oku. Ardından da özgüvenin için; para, ilişki, sağlık gibi hangi konuya odağını verdiysen; kendi olumlama metnini oluşturabilirsin. 21 gün boyunca yakınında kırmızı bir obje bulundurman odağını güçlendirir.


1 -  Güvendiğim ve inandığım bir ben var. Her daim birlikte olabilmek çok keyifli. Dünyaya bir daha gelsem; en neşeli, en huzurlu ve en mutlu olma deneyimini yine benle yaşamayı seçerdim. Öz değerimin farkındalığı bana ilham veriyor. Tıpkı bir çocuğun en saf ve heyecanlı anında olduğu gibi basit bir şekilde niyetlerimi koyuyorum. Dileklerimin bugünkü bilincime göre büyük ya da küçük olması önemli değil. Sadece isteyebilmenin ve hayal edebilmenin büyüsü bana kim olduğumu bir kez daha anımsatıyor.

Bir şeyi yürekten isteyince tüm evrenin benimle aynı hizada hareket edeceğinin içsel bilgisine sahibim.

Bu dünyada var olma amacımı onaylıyorum. Varlığım için şükrediyorum

Hayatımı bolluk ve bereket içinde deneyimleyebilmenin sadece bir seçim olduğunu hatırlıyorum.

2 - Dünyaya gelme yolculuğum esnasında 39 milyon olasılık içinde en iyisi ve en yüksek potansiyeli olan BEN’dim. Rekabette bile koşulsuz olarak her an korunduğum ve sevildiğim inancına sahiptim. Sadece o yola çıkmayı seçtim ve yolun sonunda hayata gözlerimi açtım.


Odağımı sevgide ve güvende tuttuğum anlarda özümle ilişki halindeyim. Bu seçimin masumiyeti, enerjimi ve heyecanımı artırıyor. Ayaklarım yere sağlam basıyor.

Tıpkı dünyaya attığım ilk adımda özüme güvendiğim an başarabildiğim gibi, yine öze güvenmek mümkün. İçimde o güç var. Sadece hatırlıyorum. Adım atmanın seçimi beni yeni fırsatlara ve mucizelere taşıyor. Bunun için çok teşekkür ediyorum.

3 - Her şey bir niyetle başlar. Kapılar niyetlerle açılır. Bana açılan her kapıdan geçmek için seçim gücüm var. Her fırsat, başka bir fırsata yeni bir yol açıyor. Yola çıkmayı seçiyorum. Biliyorum ki, yol da yolcu da BEN’im.

Seçim gücüne sahip olduğum için umut ve şükür doluyum. Niyetlerim, kendimi yoluma adamam için bana ışık tutuyor. Bir başkasının beni ittirme gücüne ihtiyaç duymuyorum. Niyetlerimin altında yatan arzu ve heyecana sahip çıkıyorum.

Gerçekten istediğimin ve beni iyi hissettirenin ne olduğunu “öz”den biliyorum. Bütün bir beni olduğu gibi deneyimlemeye niyet ediyorum. Her adım öncesi kendime gücümü hatırlattıkça daha tutku dolu ve akışında ilerliyorum.

 

4 - Kendimle merkezleniyorum. Özümden gelen sesin rehberliğinde niyetimi koyuyorum. Hayatımda bolluk ve bereketi var edecek ne varsa listeliyorum. Hayallerimi serbestçe kâğıda döküyorum. Tıpkı bir tohum gibi tüm masumiyetimle niyetlerimi kendi topraklarıma ekiyorum.

Ben büyüdükçe ve dönüştükçe niyetlerim gelişiyor.

Kendimi tam ve bütün olarak kabul ettikçe, niyetimin bütünün iyiliğine olduğunu biliyorum. Özümü iyilik var ediyor. Niyetimi coşkum ve yaşama tutkum güzelleştiriyor. Niyetlerim gerçekleşirken her bir adımda kendimi yeniden keşfediyorum. Beni var eden her bir zerre için çok şükrediyorum.

Hayattan istemenin ne kadar anlamlı olduğunu hatırladıkça insan olmanın tüm renklerini onurlandırıyorum.

5 - Şu an hayatın neresinde duruyorsam, geçmişimin beni bu noktaya taşıdığını hatırlıyorum. Durduğum yer ile gitmek istediğim yer arasındaki mesafe özüme dönmem için bana rehberlik ediyor. Duygularımı, düşüncelerimi, davranışlarımı gözlemlediğim ve kabul ettiğim an netleşiyorum. Mesafeleri kat edebileceğime inanıyorum. Küçük adımlar atmaktan çekinmiyorum. Şansın benden yana olduğunu biliyorum.

Geleceğe umutla bakıyorum, geçmişi olduğu gibi kabul ediyorum. Geçmişte ne yapmış olursam olayım, tam da şu anın en değerli zaman olduğunu artık biliyorum. Aldığım her nefese, kahkahalarla dolduğum tek bir dakikaya, bir sevdiğimi mutlu edebilmenin hazzına, içtenlikle dünyaya verebildiğim iyi bir şeyin keyfine baktığımda, “Yaşamaya değer,” diyorum. Varlığım için özden teşekkür ediyorum.

6 - Hayata teşekkür ettikçe ve şükür duygusunu bedenimde içselleştirdikçe gerçek benliğimin değerini anlıyorum. Ben, önce kendime inanıyorum. İnancım değer ve öncelik kazandıkça; değerli hissediyorum.

İnanıyorum. Özden gelen bilgimin inandıkça çoğaldığını ve etrafa ışık saçtığını biliyorum.

Deneyimliyorum. Özüme güvendikçe deneyime adım atmanın ne kadar basit olduğunu fark ediyorum.

Güveniyorum. Bir başkası dile getirmeden önce, yüksek sesle kendime güvendiğimi söylüyorum.

Teşekkür ediyorum. Bebek adımlarıyla başladığım için kendimi takdir ediyorum. Hedeflerim için öz kaynaklarıma sahip çıkıyorum. Küçük adımların beni hayallerime taşıdığını artık hatırlıyorum.

7 -  Bazen içimde ılık bir meltem eser. Her yanımı huzur ve sevgi kaplar. Bu his; sevdiğimin yanında, bir çocuğu mutlu ettiğim anda ya da bir dost muhabbetimde buluverir beni. Hayatın içindeki küçük adımlar güven verir. Kendimi güvende bulmak, iyi hissettirir. Güzel olan her şeyi ayaklandırır. İçimdeki çocuğun masumiyetini uyandırır.

Bu kısa anların bütünü öze aittir. “Öze güven”de olabildiğimde, bu anların kısa meltemi yerine sınırsızlığını ve özgürlüğünü yaşarım. Hiçbir eylemde bulunmadan da her şeyin yolunda gideceğini bilirim. Kendi içsel kaynaklarımın gücünü ve büyüklüğünü idrak edebilirim. Tüm koşullardan, yorumlardan ve varsayımlardan bağımsız özümde güvendeyim. "Öz" de güvendeyiz. Sadece hatırlıyorum.

8 - Kendime olan inancımı hatırladıkça içimdeki sevgi çoğalarak etrafa yayılıyor. Huzur doluyum. Bir ayna gibiyim. Bana  inanarak bakan gözlere bakıyorum.

Tıpkı bir kuşun gökyüzünde kanat çırpmadan süzüldüğü zamanlardaki gibi; anda kalabildiğimde inancımın akışıyla ilerliyorum. İnanıyorum; özüme güvendikçe daha keyiflisinin, daha rahatının mümkün olabildiğini hatırlıyorum.

Hayatın ritmini yakalıyorum. Tutku ile isteyebilmenin içimdeki çocuğu dans ettirebildiğini biliyorum. Kendimi seviyorum. Bedenimde, ruhumda, zihnimde olan her şeyin aslında bana yettiğini hatırlıyorum. Bendeki kaynaklara sınır koyan zihnime gülümseyip sırtımı dönüyorum. Özüme yöneliyorum.

9 -  Duyarak, dokunarak, tadarak, görerek elde ettiğim kazanımlara “tatmin” diyorum. Hayatımda eksikliğini ya da yokluğunu hissettiğim için rahatsız olduklarıma ise “tatminsizlik”.

Düşüncelerimin, korkularımın ve duyularımın var ettiği tatmin bakış açısını tam da şu an bırakıyorum. Tatmin olmanın verdiği anlık yükselmelerin bağımlılığı yerine, özgür olmayı seçiyorum.

Sadece özümün istediğini hatırlıyorum. Mutluluk basit bir seçimdir. Mutluluğun rengini, tadını, sesini, kokusunu ve hissini biliyorum. Mutlu anların kıymetini hayatımın atmosferine taşıyorum. Kendimi tam ve bir bütün olarak kabul ediyorum. Mutluluk ile aynı hizadayım. Mutluluğu onaylıyorum. Tatmin illüzyonu içindeki tüm serzenişleri terk ediyorum. Mutluyum.

10 -  Sahip olduğum ve olmak istediğim tüm deneyimleri özgürleştiriyorum. Detaylarda kaybolmuyorum. Önce onları var eden temiz niyetlerime bakıyorum. Yüreğimde neşeyle yeşertiyorum.

Yanlışı ve doğruyu seçen irademi seviyorum. Sınırlarımı seviyorum. Sınır tanımayan hayal gücümü seviyorum. Yanlışın ve doğrunun zamana bağlı değişkenlik gösteren birer bakış açısı olduğunu kabul ediyorum. Sevgide kalabildikçe özgürüm. Özgürlüğün değerini çok iyi hatırlıyorum.

Ferahlığa ilk adımımı atmak için arzum var. İnancım ve hayata kök salma isteğim var. Özüme güvenim var. Yaşamımı var eden tüm tercihlerime teşekkür ediyorum. Hayatımı çok seviyorum. Yoluma bolluk ve bereket bilinciyle devam etmeye hazırım.

11 - Duymak yerine dinliyorum, bakmak yerine görüyorum. Dikkatimi zihnimdeki kalabalık seslere vermek yerine, algımı dünyaya açıyorum.

Özümde güvende olduğumu hatırladıkça daha da iyi hissediyorum. Rahatlıyorum.

Dinlediklerime ve gördüklerime yorum katmaya, şekil vermeye ve onları daha ileriye taşımaya yeteneğim var. İçimdeki cevheri ellerimin arasında tutuyorum. Bir başkasının benim yerime karar vermesine ya da yorum yapmasına artık gerek kalmıyor. Kendimi çok seviyorum. Ben, önce “kendimi” kucaklıyor ve takdir ediyorum. Benim hayatım ile ilgili en mutlu seçim bana ait olandır. Doğduğum günden beri karar alan bir ben var.

Özümden aldığım kararların beni en iyi olasılığa taşıyacağını ve zamanın bunun içinde sadece bir yanılsama olduğunu artık hatırlıyorum.

12 - Birden duruveriyorum. Nefesimi izliyorum. Nasıl doğal bir şekilde zarifçe aktığını, ciğerlerime dolduğunu, vücüduma şifa getirdiğini hissediyorum. Sonra oyalanmadan, kolayca ve hiçbir güç sarf etmeden içimdeki havanın dışarı çıkmasına izin veriyorum.  


Nefesimin gelişini ve gidişini eleştirmiyorum. Hızlandırmıyorum. Dolambaçlı yollara sokmuyorum. Sadece nefesimi serbest bırakıyorum. Etrafıma ne kadar sevgi, huzur ve destek verirsem, o kadar hoşgörü, takdir ve güven alıyorum. Nefesimle özüme dönüyorum.

Tıpkı nefesimin atmosfere karışması gibi hayatımın akışına bariyer çekmeden sadece özümde birliği hatırlıyorum. Etrafımda beni saran oksijen gibi bolluk ve berekete izin verdikçe zenginliğin hayatıma akmasına tanıklık ediyorum. Aldığım her bir nefes için şükran duyuyorum.

13 -  Kendimi olduğum gibi kabul edip seviyorum. Çok kıymetli özelliklerim var. Hayallerim var. Bir şeyleri değiştirebilme gücünün bende olduğunu hatırlıyorum.

Özüme döndükçe gülümseyebiliyorum ve rahatlıyorum. Kendimi seyrediyorum. Etrafımı kuşatan güzellikler ve iyi insanlar var.

Onları hayatıma çekenin BEN olduğunu anımsıyorum. Daha da fazlası mümkün. Sadece odağımı değiştiriyorum. Önce ben kendimi özel buluyor ve beğeniyorum.

Hayatın içinde pek çok güzel seçeneğin beni çevrelediğini sadece hatırlıyorum. Etrafımı güzel bir enerji sarıyor.

14 – İçimde sevgi ve netliği barındıran güçlü ve tek bir ses var. Kelimelerin, görüntülerin çok ötesinde bir ses... Yürekten inandığım an bilginin bana aktığını anımsıyorum. Dinlemeyi seçiyorum. Etrafımdaki gürültülere aldırmadan, yönümü değiştirmeden içimdeki bilginin sesine kulak veriyorum. Kendime değer verdikçe, herkesten önce ben kendimi onayladıkça huzurla yoluma koyuluyorum.

Yoluma çıkan pürüzlerde özüme güvenmeyi seçerim. Sadece kendim için kalpten, iyilikle istediğimde evrenin dilini anlayabilirim. Bir deneyimin içine dahil olabilmenin ne kadar kıymetli olduğunu artık biliyorum. Yaşıyorum. Hayattayım. Bunun için şükretmeyi her daim hatırlıyorum. Beni en iyi seviyeye taşıyacak deneyimlere açığım.

15 - Bendeki küçük bir adımın zihnime, yoluma güzel bir kanıt olacağını biliyorum. Hayatımda attığım her adımın öncesinde ve sonrasında nasıl değiştiğimi fark ettikçe gülümsüyorum.

Bebek adımları atmaktan çekinmiyorum. Hayallerime dahil oluyorum. Gözümü kapadığım an, hissetmek istediğim duyguya ait oluyorum. Hayalimin beklediğimden de güzel ve doğru zamanlamayla gerçekleşmesi beni şaşırtmıyor artık.

Özdemir Asaf'ın dediği gibi, “Damla, kendini tamamlayınca damlar.” Bir damla gibi tamamlanıp akmayı seçiyorum. Yürekten inanıyorum. Bunun için sadece özüme dönmeye, kendimle merkezlenmeye niyet ediyorum.

Kendimde olan her şeyi takdir ediyorum. Olduğum gibi olma halimi kabul ediyorum. Değerliyim. Özden değerliyim. Sadece hatırlıyorum.

 16 - Evrendeki mükemmel işleyişi düşünüyorum. Onu bu kadar harika yapan tek şeyin farklılıklar olduğunu buluyorum. Evrenin bireyselleşmiş hali olarak beni herkes ile bir ve herkesten ayrı yapan şeyin ne olduğunu soruyorum. Herkes gibi, görsel ve içsel farklılıklarımın altında yatanın kusurlarım olduğunu buluyorum.

Kusurlarımdan utanmam gerekmiyor artık. Onlar beni eşsiz yapan kıymetli unsurlar. Hepsine sahip çıkıyorum. Onları kabul edip kendimi dönüştürebildikçe, beni varsıl yapacak hazineler olduklarını artık biliyorum.

Bilinen ve risksiz sanılan yolda ilerlemem gerekmiyor. Öz kaynaklarıma güvenmem kendi yolumu bulmam için yeterli. Sadece hatırlıyorum.

17 - Özümü var eden bilinç; sevgi, bereket, sağlık ve huzurdur. Özümdeki varlık bilincime sahip çıktıkça ve kendimi  takdir ettikçe, bolluğun ve mutluluğun hayatımda çoğaldığını görüyorum.

Geçmişteki düşünce kalıplarımı ve hayal kırıklıklarımı bir kenara bırakıyorum. Bana katkıları sayesinde olgunlaşmam için eksik kalan bilgilerimi tamamlıyorum. Şimdi ileriye bakma zamanı! Yürekten duyduğum arzunun ve inancın beni yükselttiğini hatırlıyorum.

Bir niyetin gücünü ve etrafına yaydığı etkiyi biliyorum. Tüm güzellikleri hayatıma davet ediyorum. Hayat, en görkemli hediyelerini cömertçe bana sunuyor. Onları tam da şu an, nezaketle ve keyifle kabul ediyorum. Teşekkür ediyorum. Daha da fazlası benim için mümkün.

18 -  Çevremdeki olumsuz kelimelere odaklanırsam kendimi yorgun hissederim. Yorgun bir zihinle çok konuşup kelimeleri israf edebilirim.

Fark ediyorum. Şu an dingin ve sakin bir zihinde olmayı seçiyorum. Tüm deneyimlerin geçici olduğunu ve güvende olduğumu hatırlıyorum. Sakin bir zihinle özümün sesini duymayı seçiyorum.

Tecrübeler, hayatıma anlam katar, bilgeleşme yolunda bana ışık tutar. Dünyaya gelme nedenim; yaşamı deneyimleyebilmek ve öz beni keşfetmek. Küçücük bir adım attığım anda bile sezgisel bilgimi kullanıp içimdeki ışığı ortaya çıkarabilirim.

İçimde aydınlık ve ışık saçan bir çocuk var. Ben umudun en güzel haliyim. Bunun için zihnimi sakinliğe ve huzura hazırlıyorum.

19 - Bedenimin, zihnimin ve ruhumun birbiriyle temas ve etkileşim halinde olduğunu biliyorum. Tıpkı düşüncelerimin, kelimelerimin ve hareketlerimin birbirini tetiklemesi gibi...

Bütünlüğümün içinde basitçe odaklanarak özüme dönüyorum. Şimdiki gerçekliğimin, vizyonumdaki benle hizalanmasına izin veriyorum.

Özüme dönmenin yalnızca bir tercih değişikliği olduğunu biliyorum. Bu dünyadaki en değerli, en çok sevdiğim dostun "ben" olduğunu hatırlıyorum. Biliyorum ki, inandığım ve içimde ilahi bulduğum her ne ise ona kendimi bırakabilmemin özgürlüğünü ve hafifliğini yaşıyorum. Bolluk ve bereket kapılarını açan anahtarı dışarıda değil, özümde buluyorum.

20 -  Etrafımda temas halinde olduğum para, kariyer, sağlık ve ilişkilerin merkezinde olduğumu görüyorum. Her biri, özgüvenle bakabilme seviyemin birer yansıması. Onlara açabildiğim yer kadar hayatımdalar.

Kendimle merkezleniyorum. Sadece neye odaklanmak istediğimi hatırladığımda tüm yansımalar dönüşüyor. Güvene odaklanıyorum. Özüme güvendikçe, bu dünyaya gözlerimi açma hikâyemdeki başarı gibi benim için en yüksek potansiyelimi yaşayacağımı hatırlıyorum.

O an; bereketleniyor, iyi hissediyor ve kendimi hoş sohbetler içinde buluyorum.

Tıpkı güzel bir manzara resmine bakar gibi iç ve dış dünyama bakıyorum. Özümdeki güzelliklerle kucaklaştıkça dışarıda olup biten her şey daha canlı ve renkli bir hal alıyor. Şükürler olsun.

21 - Hayatımda karşıma çıkan tüm zorluklar beni olgunlaştırdı. Geçmişim beni bugünüme getirdi. Şimdi anlıyorum. Özüme güvendikçe yaratımlarımın rahat bir akışla, huzurla ve güç kullanmadan bana ulaşabildiğini deneyimliyorum.

Artık dayanıklılık rolünü bırakıyorum; tıpkı bir çocuğun elindeki topu neşeyle atması gibi. Basit ve yalının ne kadar kıymetli olduğunu biliyorum. Özümden gelen hazinemi ve değerimi hatırlıyorum. İşlerimin kolayca ve hafifçe akmasını hak ediyorum. İnanıyorum. İçimde bana her daim destek veren ve beni koşulsuz seven bir ben var.

Yürekten bir inançla özüme güvenmeyi seçiyorum.

Deniz Feyzan - Olumlama Kitabı (Sayfa: 23 - 33)

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ